ویروس جدید گوشی موبایل آندروید در چین
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 رای​، میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...
iconدسته: اخبار عمومی خارجی موبایل, اخبار گوشی

ویروس موبایل جدیدی با نام SMS Zombie به طور گسترده در بازار گوشی های چین پخش شده است، این ویروس جدید تلفن های موبایل آندروید Android را مورد تهاجم قرار داده است. کارشناسان فنی معتقدند بدون پشتیبانی‌های فنی نمی‌توان این ویروس قابل حذف از روی گوشی موبایل نیست. بدافزار sms zombie تا کنون بیش از ۵۰۰٫۰۰۰ گوشی هوشمند را در کشور چین آلوده کرده است.

این ویروس جدید قبل از فرآیند خرید از فروشگاه، با استفاده از راه نفوذ مخفی خود را برروی دستگاه نصب می‌کند و به این ترتیب تشخیص ویروس سخت‌تر می شود.

پس از آن که این بدافزار به عنوان تصویر زمینه گوشی back ground هوشمند انتخاب شد، فعال می‌شود و سپس در خواست می‌کند تا فایل‌های اضافی در فرمی که ادعا می‌کند از طرف خدمات سیستم آندروید دانلود شوند.

بعد از آن که کاربر نتوانست این برنامه‌ را غیرفعال کند، این بدافزار حق دسترسی و مدیریت شبکه را درخواست می‌کند. به این ترتیب مجرمان کنترل دستگاه را به دست آورده و می‌توانند پیام‌ها را ردیابی کنند. هدف این بدافزار کسب درآمد از طریق کلاهبرداری از کاربران و سوءاستفاده از سیستم پرداخت از طریق پیام کوتاه تلفن همراه و در واقع سرقت از کاربران این گوشی ها بوده است.

ارسال برای دوستان:Share on FacebookShare on Google+Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

ویروس گوشی sms zombie، بدافزار جدید موبایل اندروید

 
icon ثبت نظر