مایکروسافت و تولید گوشی هوشمند
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (هنوز امتیازی داده نشده است)
Loading...
iconدسته: اخبار عمومی خارجی موبایل, اخبار گوشی

می دانیم که شرکت بزرگ Microsoft تا به امروز تعداد بسیار محدودی از محصولات خاص سخت افزاری مانند اکس باکس و پلیر زون را تولید و روانه بازار کرده است. بعضی از آن ها (مثل کنسول بازی Xbox) پر فروش بوده و برخی دیگر(مثل پلیرهای سری Zune) فروش مناسبی نداشته اند.

ولی با تازگی شرکت مایکروسافت تبلت های جدیدی بر مبنای ویندوز ۸ با نام Surface معرفی کرده که طبق نظر برخی کارشناسان می تواند آغاز حرکتی جدید از این شرکت باشد. به همین خاطر نیز برخی شایعات مبنی بر تولید اسمارت فونی مبتنی بر ویندوز فون ۸ در سایت‌های آی تی منتشر شده که هرچند هرگز به تایید رسمی نرسیده‌اند، اما با سیاست جدید مایکروسافت، مبنی بر تولید سخت افزار توسط این شرکت، هم راستا به نظر می آید. مایکروسافت پیش از این کمپانی‌های نوکیا، اچ تی سی، سامسونگ و هواوی را به عنوان سازندگان اسمارت فون های مبتنی بر ویندوز فون ۸ معرفی نموده و آقای Sullivan در این مورد می‌گوید: « ما اکوسیستم قدرتمندی از شرکا را که از آنها بسیار راضی هستیم، در اختیار داریم.» مدیر ارشد بازاریابی ویندوز فون در مصاحبه ای در پاسخ به این سؤال که آیا مایکروسافت استراتژی خود در مورد تبلت ها را در مورد بازار اسمارت فون ها نیز به کار خواهد گرفت یا نه، با قاطعیت اظهار داشت: « خیر، ما این کار را نمی‌کنیم.»

البته موضوع ذکر شده به معنای قطعیت و همیشگی بودن عدم تصمیم مایکروسافت برای ورود به بازار اسمارت فون ها نیست و این احتمال وجود دارد که در آینده این شرکت، با خرید تمامی و یا قسمتی گوشی های هوشمند نزدیک ‌ترین شریک ویندوز فونی خود نوکیا به صورت کاملاً حساب شده قدم به این بازار رو به رشد و پر سود بگذارد. این موضوع با در نظر گرفتن کاهش شدید ارزش هر سهم نوکیا و رسیدن آن به نزدیک به ۲ دلار به ازای هر سهم و نیز سرمایه گذاری سنگین شرکت مایکروسافت برای حرکت نوکیا به سمت ویندوز فون، بیش از پیش محتمل جلوه می‌کند. حتی خرید شرکت بحران زده RIM (سازنده گوشی های بلک بری) توسط مایکروسافت نیز دور از ذهن نیست.

ارسال برای دوستان:Share on FacebookShare on Google+Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

موبایل هوشمند مایکروسافت microsoft

 
icon ثبت نظر