ال‌جی تبلت تولید نمی کند؟؟
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (هنوز امتیازی داده نشده است)
Loading...
iconدسته: اخبار عمومی خارجی موبایل, اخبار گوشی

شرکت کره ای LG که در رتبه بندی تولید کنندان موبایل در جهان ۴ ام است، در حال حاضر در بازار اسمارت فون ها وضعیت چندان خوبی را تجربه نکرده و آنگونه که می دانیم ۹۰ درصد سود بازار تولید تلفن همراه برای شرکت های Apple و Samsung می باشد و شرکت های دیگر هم اکنون سهم ناچیزی از سود بازار اسمارت فون ها را عاید خود می نمایند.

اما ال جی برای خروج از وضعیت نامناسب کنونی خود یک راه حل را مد نظر داشته و آن هم تمرکز بیشتر بر روی اسمارت فون ها و کنار گذاری تولید تبلت های اندرویدی و احتمالاً ویندوزی در آینده است. در این مورد Ken Hong از سخنگویان شرکت LG، در ایمیلی در پاسخ به سؤالات مطرح شده اینگونه پاسخ داد: ” ما تصمیم گرفته‌ایم تا تمام امور مربوط به توسعه تبلت ها را معلق کرده و برای آینده کنار بگذاریم تا بتوانیم بر روی اسمارت فون ها تمرکز نماییم.”

شرکت ال‌جی تاکنون ۲ تبلت اندرویدی معرفی و روانه بازار کرده تا بتواند با تبلت های سری Galaxy Tab سامسونگ و آی پد شرکت اپل رقابت کند، اما هیچ کدام از این دو تبلت، نتوانستند محبوبیت و موفقیت چندانی بدست آورند. حال با وجود نزدیک شدن به معرفی تبلت گوگل (که البته هنوز در حد شایعه است اما شایعه ای خطیر برای ال جی محسوب می شود) رقابت در این حوزه برای شرکت ال‌جی سخت‌تر شده و این شرکت موفقیت خود را در این بازار (که اکنون تحت‌الشعاع تبلت های ارزان قیمت اندرویدی و تبلت های شرکت اپل است) ضعیف  می‌بیند.

در حال حاضر، اسمارت فون های شرکت ال‌جی نیز فروش چندان خوبی را تجربه نکرده و سری Optimus این شرکت(که به اسمارت فون های اندرویدی ال‌جی اطلاق می‌شود) از محبوبیت به مراتب کمتری نسبت به سری Galaxy شرکت سامسونگ یا سری One شرکت HTC برخوردار است. البته با این سیاست جدید که دقیقا معلوم نیست چه مدت از اتخاذ آن توسط ال‌جی می‌گذرد، این شرکت احتمال دارد بتواند وضعیت خود را در بازار جهانی بهبود بخشد، اما در عوض احتمالاً بازار رو به رشد تبلت ها را برای مدت نسبتاً طولانی از دست خواهد داد.

 هم چنین این روزها شرکت مایکروسافت از اولین تبلت خود با نام Surface پرده برداری کرد که می‌تواند به عنوان یکی از برترین تبلت های بازار و رقیبی جدی برای تبلت های اندرویدی و آی پد اپل بدل شود. البته در پی تصمیمات اخیر ال‌جی، این تبلت نمی‌تواند فضا را برای این شرکت تنگ‌تر کند و آقای Hong نیز این تبلت مایکروسافت را در رقابت با آنچه ال‌جی در حال تمرکز روی آن است (یعنی سرمایه گذاری روی گوشی های هوشمند) نمی‌بیند.

ارسال برای دوستان:Share on FacebookShare on Google+Email this to someoneTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

تبلت LG، تبلت جدید ال جی

 
icon ثبت نظر